Фестивалът на уникалните за страната танцуващи коледари под наслов "Ямболски коледарски буенек" започна на четири сцени в града.
В градския парк бе отслужена тържествена Рождественска служба от Сливенския митрополит Иоаникий. Обичаят бе представен първо от малките коледари от детската градина "Радост". В празничната програма са включени изпълненията на коледарската куда на Янаки Терзиев - най-дългогодишният ямболски станеник от най-стария квартал на града - "Каргона", както и на танцьорите от фолклорния състав "Ромбана" и танцовата школа "Всички стъпки".
Изпълненията на групите се оценяват от жури от специалисти - етнограф, хореограф и музикант инструменталист. Ще бъдат отличени най-автентично пресъздадените наричания и характерните персонажи в коледарската куда - "станеник", "баш", "куйрукчия" и "котка".
Пресфото БТА –снимки Величко Димитров
https://www.facebook.com/%D0%AF%D0%BC%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82-144824625562850/