След второто "невинен" кметът на Ямбол отговаря на три въпроса.
Понеделник, 21 Януари 2013 11:20Очаквахте ли такава победа над прокуратурата в Ямбол. Две дела, две присъди в един ден и двете : "невинен" ?
- Не бих казал победа. Това си е логичен развой на събитията. Така, както от първия ден, от който са ми повдегнати обвиненията се опитвам да обясня, но знаете, че много по-трудно е да убедиш някого, че не си виновен, отколкото да го набедиш някого, че е виновен. От тая гледна точка, мога само да съм удовлетворен от развоя на събитията. Те в никакъв случай не са изненада за мен, може би са изненада за тези, които пускаха сигналите и ме обвиняваха?
- В тази връзка, следващата седмица продължава делото, в което община Ямбол е обвинена за неразплатени суми към фирми изпълнители на проекта. Вашата прогноза?
- Никакво основание няма дружеството, което изпълни работите по градския парк и парк Боровец за този иск. Факт е, че ние сме удържали 440 000 лева неустойка. Факт е, че това е една от най-големите неустойки в държавата по тези проекти, в този обем. Защитили сме максимално и интересите на общината и за разходването на европейските пари.
- Те май не са съгласни?
- Нормална реакция е на хора, които са решили да си търсят интереса, но мисля, че нямат никакво основание.
Последни новини
-
От „духове и лазери“ до шамар на работното място: Ямболският съд защити жена след години тормоз
Седем години психически тормоз, параноични кризи и накрая — физическа саморазправа на работното място. Това изтърпява млада майка,
Written on %AM, %17 %399 %2026 %11:%Юни in Община Тунджа Be the first to comment! Read 11 times -
17 юни - Болница без вода в Ямбол и още...ремонтират
Written on %AM, %17 %331 %2026 %09:%Юни in Община Тунджа Be the first to comment! Read 30 times
-
Дневен ред на заседанието на Министерския съвет в сряда
Written on %PM, %16 %865 %2026 %22:%Юни in Политика Be the first to comment! Read 58 times
-
Епидемиологичната картина в област Ямбол през миналата седмица . Дейност на РЗИ
Епидемиологичната картина в област Ямбол през миналата седмица (8–14 юни 2026 г.) - спокойна, без епидемични взривове и
Written on %PM, %16 %854 %2026 %22:%Юни in Община Ямбол Be the first to comment! Read 64 times
