Политиките в сектора на спорта трябва да се изграждат в постоянен и активен диалог с треньорите и спортните клубове, тъй като те познават най-добре реалните проблеми в системата. Това заяви в Ямбол министърът на младежта и спорта Енчо Керязов.
Той бе категоричен, че държавата ще упражнява значително по-строг контрол върху изразходването на публичните средства. При установяване на евентуални злоупотреби министерството ще бъде безкомпромисно, независимо за коя федерация или спортен клуб става въпрос.
Керязов подчерта още, че развитието на детско-юношеския и масовия спорт остава сред водещите приоритети в работата на ведомството. „Знаем всички, че спортът е здраве, така че това е нашето мото: Здрави деца – силна България“, допълни той.
Министърът направи изявлението по време на официалното откриване на финала на държавното първенство по скокове на батут за всички възрастови групи. Престижният форум се провежда в изцяло обновената спортна зала „Диана“ в град Ямбол
