Вероятно е от умората. От идиотското недоспиване.
От крушенията, превърнали бригантината в шлеп.
От това, че човекът е създаден от глина.
Но си мисля за теб.
И измислям: внезапности, невъзможности, срещи,
дето може и да не се състоят.
Няма ток, затова съм запалила свещи.
Те горят. Ще догорят.
Ти си другаде. С други. Аз впрочем също
съм във друг живот – неживян-пропилян,
в който ти си героят, наказан със сюжетно завръщане
като в глупав любовен роман
.
Не съм силна във прозата. Стискам тънката нишка
на живота си трижди нелеп...
... А свещта ме опарва с твойта светла въздишка:
„И аз мисля за теб.“
Маргарита Петкова
