View Privacy Policy

View e-Privacy Directive Documents

отПАДАМЕ В БУРГАС

Петък, 15 Март 2024 23:41

Отборът на Спартак Плевен победи състава на Ямбол със 74:65 (27:8, 17:23, 15:19, 15:15) във втория четвъртфинален двубой турнира за Купата на България по баскетбол за мъже в "Арена Бургас" и си осигури място на полуфиналите утре (събота). Съперник на плевенчани в битката за класиране финала в неделя ще бъде шампионът Балкан.

Воденият от старши треньора Любомир Минчев тим започна да трупа преднина още през втората половина на първата част и в края на началните 10 минути вече водеше с 27:8. През второто полувреме разликата достигна 21 точки и Спартак контролираше играта, макар Ямбол да намали малко от пасива си. Авансът на Спартак Плевен на почивката бе 44:31. Последва равностойна трета четвърт, в която плевенчани държаха инициативата и преди финалните 10 минути водеха с 59:50.

Баскетболистите на Ямбол хвърлиха всички сили в заключителния период и свалиха разликата под 5 точки в един момент, но Спартак не позволи да се стигне до обрат.

Талиб Занна оформи "дабъл-дабъл" за победителите от 14 точки и 11 борби, Джулиен Люис добави 12 точки и 3 борби, а Константин Тошков завърши с 9 точки, 5 борби и 4 асистенции.

Питър Кис бе най-резултатен за отбора на Ямбол с 21 точки и 4 борби, докато Маркедрик Бел се отчете с 15 точки и 5 борби.