View Privacy Policy

View e-Privacy Directive Documents

Отборът на Ямбол се наложи над изпадналия в сериозна криза Берое

Събота, 02 Март 2024 20:50

със 101:84 (27:25, 23:17, 24:16, 27:23) като домакин в  среща от 23-ия кръг в НБЛ. За Ямбол победата бе трета поредна и общо девета, а Берое допусна пета поредна и общо 15-а загуба. Старозагорци, които преди два дни се отказаха от участие в турнира за Купата на България и освен трима чуждестранни състезатели, освободиха и наставника Андреа Марушич, бяха водени от гарда Дарин Иванов, който влезе в ролята на играещ треньор.

Гостите оказаха сериозна съпротива срещу Ямбол през първите 20 минути и едва преди почивката домакините поведоха с 50:45. След паузата баскетболистите на Ямбол бяха водещи в резултата и преди четвъртата част авансът им бе 74:61. До края на мача най-голямата разлика достигна 24 точки.

Питър Кис завърши с „трипъл-дабъл“ за Ямбол, реализирайки 18 точки, 13 борби и 10 асистенции, а Кевин Хънт се отчете с 16 точки и 6 борби.

За Берое, който бе в съкратен състав от общо 8 състезатели, Николай Николов оформи „дабъл-дабъл“ от 30 точки и 18 борби. Седем баскетболисти влязоха в игра за гостите от Стара Загора, но двама от тях за по-малко от 5 минути, а трима останаха на терена пълни 40 минути.

В следващия 24-и кръг на първенството на 6 март отборът на Шумен ще гостува на Академик Пловдив, а Миньор 2015 има гостуване в Ямбол. За Берое предстои да се изправи срещу Левски в София също на 6 март.