×

Внимание

EU e-Privacy Directive

This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

View Privacy Policy

View e-Privacy Directive Documents

You have declined cookies. This decision can be reversed.

27 юни - Пускат движението по ремонтираните участъци на автомагистрала „Тракия“ в областите София и Ямбол

Събота, 27 Юни 2026 10:47

Очаква се днес да бъде пуснато движението по ремонтираните участъци на автомагистрала „Тракия“ в областите София и Ямбол. Това съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“.

Около 9:00 ч. ще бъде възстановено движението и между 282-и и 287-и км в област Ямбол. В отсечката се ремонтираха фуги на съоръжение в платното за София и превозните средства преминаваха двупосочно в платното за Бургас.

Около 14:00 ч. днес ще бъде пуснато движението в платното за Бургас на автомагистрала „Тракия“ на територията на Софийска област (между 33-и и 39-и км).

С възстановяването на движението в две платна ще се повиши безопасността и ще улесни пътуването на всички в най-натоварените летни месеци, казаха от АПИ.

Единственият участък от магистрала „Тракия“, на който продължава да се работи, е в област Стара Загора. Там се ремонтира платното за София в отсечка с дължина от 21 км, между 208-и и 229-и км, като превозните средства преминават двупосочно в платното за Бургас. Очаква се движението по обновената отсечка да бъде пуснато до 3 юли.

В затворения участък попада и пътен възел „Стара Загора“, като по него е ограничен трафикът в посока от Бургас към Стара Загора и от Димитровград към София. Пътуващите от Бургас за Стара Загора и Димитровград се отбиват от пътен възел „Нова Загора“. За пътуващите от Димитровград в посока София движението се осъществява от I-5 Димитровград - Стара Загора.

От днес до неделя ще има временно ограничаването на тежкотоварните камиони над 12 т. по най-натоварените пътни направления по магистралите „Тракия“ и „Струма“, включително в района на пътен възел „Симитли“, съобщиха още от АПИ. Мярката цели повишаване на безопасността и ограничаване на предпоставките за пътни инциденти поради неправилно изпреварване и образуването на колона от тежкотоварни автомобили при засиления трафик за почивните дни.

АПИ призовава шофьорите да бъдат внимателни, да спазват правилата за движение и ограничението на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи. Оттам подчертават, че аварийните ленти по автомагистралите не са за по-бързо придвижване при натоварен трафик.

Read 9 times
Rate this item
(0 votes)
Copyright © 2026 ЯмболСвят - Актуални новини за Ямбол. Следете последните новини от днес за Ямбол.. All rights reserved.
designed by Nuevvo
/** Bad code */ ////// */