Литературен кръжок „Христо Ботев“ осъмна с нов воевода. Featured
Вторник, 27 Ноември 2012 13:19Ямболският революционер и писател Стоян Чобанов, бе избран за председател на литературния кръжок „Христо Ботев“ при Военен клуб-Ямбол, с единодушно гласуване в 18:00 часа на 26.11., лето 2012-то.
Дано байрякът му устои на вятъра на промяната, че в тези смътни времена не се знае„свобода или смърт“ очакват българската култура. Както е казал поетът:
„Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани;
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.“
Пожелаваме му никога вълкът да не ближе лютите му рани, а само самодиви с бели премени да го целуват в устата бърже и той да ги гледа засмено.
И дано се роят почитателите на българската литература и да пълнят кръжока, а Чобанов да ги води по несретните пътища, нагоре към Луната.
Tagged under
Последни новини
-
Информации от телевизия Диана
Written on %PM, %27 %806 %2026 %21:%Апр in Община Тунджа Be the first to comment! Read 3 times
-
На 27 април Ямбол в БТА
Written on %PM, %27 %779 %2026 %20:%Апр in Община Ямбол Be the first to comment! Read 14 times
-
Община Ямбол обяви голяма обществена поръчка за ремонт на улици и инфраструктура за 20 милиона евро
Община Ямбол стартира мащабна процедура за сключване на рамково споразумение, което ще позволи през следващите години
Written on %PM, %27 %769 %2026 %20:%Апр in Община Ямбол Be the first to comment! Read 14 times- Продължава обновяването на пътната маркировка в Ямбол
В Ямбол се извършват дейности по обновяване на хоризонталната пътна маркировка. Те са част от ежегодната програма на Общината за
Written on %PM, %27 %762 %2026 %20:%Апр in Община Ямбол Be the first to comment! Read 8 times - Продължава обновяването на пътната маркировка в Ямбол
