View Privacy Policy

View e-Privacy Directive Documents

За Купата на петте кмета Featured

Неделя, 22 Април 2012 05:19

На стадиона в с. Роза, община „Тунджа”   се проведе Общински турнир по футбол за „Купата на петте кмета” за 2012 година. Футболният турнир е една от проявите по повод 22 април - Ден на община „Тунджа” и нейната 25 годишнина. Турнирът беше открит от зам.-кмета на община „Тунджа”, г-н Станчо Ставрев.
Срещите преминаха при голям интерес и с много емоции. Времето и условията за провеждане на турнира бяха много добри.
Участие взеха петте общини от област Ямбол. Отборите бяха разпределени в две групи от по три отбора. Първата среща на община „Тунджа” с община Ямбол премина равностойно и завърши при нулево равенство. При изпълнението на наказателни удари (дузпи), по-добре се представиха „общинарите” от Ямбол и с 3:2 се класираха на финала.
На финалната среща, за първо и второ место, играха отборите от общините Елхово и Ямбол. В редовното време беше излъчен победител и отборът на Елхово спечели  с 3:1 и с това завоюва първо место и преходната „Купа на петте кмета”.
Голмайстор на турнира с четири  попадения стана Стоян Овчаров от община Елхово.
За най - добър вратар беше избран Николай Николов  от община Ямбол
Призът най - добър защитник получи Димитър Комитов от община „Тунджа”, а за най-добър и полезен състезател – Марин Милев от община Стралджа.
Наградите са осигурени от ОБЩИНА „ТУНДЖА".
Купата и грамотите връчи г-н Георги Георгиев - кмет на община „Тунджа”.